• Kerbl hračka pro kočky - prut s rybičkou, 40 cm

  Kód: 58834A
  81 Kč / ks 67 Kč bez DPH
  Skladem (3 ks)

  Detailní informace

  Detailní popis produktu

  Hračka pro kočky na prutu patří mezi oblíbené kočičí hračky. Rybička na prutu je vyrobena z korku s pírky na obou koncích.

  • přírodní materiály
  • s rolničkou
  • délka prutu: 40 cm
  • barva: hnědá

  Hračky na prutu jsou pro kočky velmi atraktivní a udržují Vašeho mazlíčka v dobré kondici. Zároveň podporují rozvoj loveckých schopností a rozvíjí vztah s člověkem.

  TIP: Pro lepší zážitek ze hry aplikujte na hračku Catnip

  Catnip neboli šanta kočičí, nebo také máta kočičí je rostlina, která se používá v bylinkářství a chovatelství, zejména koček. Je to trvalka rostoucí v trsech.

  Jak již sám název napovídá, šanta silně souvisí s kočkami. Zatímco na člověka a další savce má jen minimální účinky, pro její působení na kočky se jí někdy přezdívá „kočičí kokain“. Ve volné přírodě se kočky v porostu šanty válejí, trhají a kousají listy a nakonec se svinou do klubíčka. Toto chování je vyvoláno zejména nepetalaktonem, který se uvolňuje do vzduchu a který kočky vdechují. Stejný efekt mají i výtažky z čerstvých rostlin nebo sušené rostliny, které se např. přidávají do hraček nebo se ve formě postřiku aplikují na škrabadla. Efekt vyvolaný šantou trvá pět až deset minut. Poté dochází k útlumu, částečně také proto, že kočky části šanty obvykle snědí, takže ta na ně posléze působí jako sedativum.

  Šanta je pro kočky neškodná, nemá vedlejší účinky a dle známých skutečností není návyková.

  Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

  Nevyplňujte toto pole: