Novinky

Výběhy pro slepice část 1: Stabilní a pevné výběhy

Výběhy pro slepice část 1: Stabilní a pevné výběhy

Jste začínající slepičář a přemýšlíte, jaký výběh by byl nejlepší pro vaše slepice? Pokud plánujete mít 8 nebo více slepic, doporučujeme vytvořit stabilní a pevný výběh. V tomto článku se podíváme na to, jak postavit a vybavit takový výběh.

Umístění výběhu

Při výběru místa pro výběh je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Slepice milují slunce, ale v horkých dnech potřebují stín. Vyberte místo, kde bude dostatek slunečního svitu, ale také stín. Výběh by měl být chráněn před větrem a deštěm.

Velikost a konstrukce výběhu

Velikost výběhu závisí na počtu slepic, které plánujete chovat. Každá slepice potřebuje určité množství prostoru pro pohyb a pastvu. Pokud máte krásný pěstovaný trávníček, počítejte s tím, že slepice ho rychle promění v holou poušť.

Pro ochranu slepic před predátory doporučujeme použít plotové pletivo a v zemi doplnit podhrabové desky. Pokud se obáváte káně nebo létavých dravců, můžete výběh shora zakrýt sítí.

Vybavení výběhu

Vybavení výběhu je důležité pro pohodlí a zdraví slepic. Kurník by měl být vybaven automatickým zavíráním a otevíráním. Podlaha kurníku by měla být betonová, opatřená linoleem pro snadnější čištění. Kurník může být doplněn snáškovými hnízdy nebo kukaněmi z naší nabídky.

Pro 6 a méně slepic doporučujeme kurník Barney Eko, vyrobený z dřevoplastu, který nabízí dlouhou životnost. Pro více slepic můžete postavit kurník ze dřeva nebo ho vyzdít.

Krmítka a napáječky jsou další nezbytnou součástí výběhu. Můžete použít klasická žlabová krmítka nebo krmící automaty.

Údržba výběhu

Výběh by měl být pravidelně čištěn a udržován v dobrém stavu. Doporučujeme mít kurník a krmítka co nejblíže ke vchodu do výběhu, aby se snížilo riziko bahna a nečistot.

Vybavení výběhu a kurníků najdete v naší nabídce na KrmivaSoukup.cz.

Skvělé kočičí domečky: Základní přehled a inspirace pro vaše kočky

Kočky jsou nezávislá stvoření, která ráda prozkoumávají své okolí a mají potřebu mít své vlastní místo, kam se mohou stáhnout. Kočičí domečky jsou ideálním způsobem, jak poskytnout vašim kočkám pohodlí a soukromí. Bez ohledu na to, zda hledáte venkovní nebo vnitřní řešení, v tomto blogu najdete užitečné informace a inspiraci pro stavbu nebo nákup kočičího domečku.

 1. Venkovní kočičí domečky: Venkovní prostředí nabízí kočkám mnoho příležitostí k prozkoumávání a příjemný čas na čerstvém vzduchu. Zde jsou některé faktory, které je třeba zvážit při výběru venkovního kočičího domečku:

  a) Materiál: Zvolte odolný materiál, který je odolný vůči povětrnostním podmínkám, jako je dřevo, plast nebo pevný polyester.

  b) Bezpečnost: Domeček by měl být navržen tak, aby poskytoval ochranu před nepříznivým počasím a případnými predátory. Zkontrolujte, zda má dostatečnou izolaci a zabezpečené vchody.

  c) Pohodlí: Vnitřek domečku by měl být pohodlný a suchý. Zvažte přidání polštářů nebo měkkých dek pro další komfort.

  d) Aktivita: Ideálně by měl být venkovní domeček vybaven plošinami a rozhlednami, které poskytují kočce možnost sledovat okolí a cvičit své lovecké dovednosti.

 2. Vnitřní kočičí domečky: Vnitřní domečky jsou skvělým místem pro kočky, kde mohou relaxovat a cítit se v bezpečí. Zde jsou některé nápady na vnitřní kočičí domečky:

  a) Design: Existuje mnoho designů a stylů kočičích domečků, které zapadnou do interiéru vašeho domova. Můžete zvolit klasický domeček, poličku s pelíškem nebo dokonce integrovat domeček přímo do nábytku.

  b) Výška: Kočky mají rády vyvýšené plochy, takže domeček s výškovými prvky, jako jsou plošiny nebo police, může být pro ně skvělým způsobem, jak sledovat okolí.

  c) Skrýše: Domečky s více vstupy a různými úrovněmi skrýší poskytují kočkám možnost vybrat si místo, kde se budou cítit bezpečně a soukromě.

  d) Hračky a škrabadla: Integrujte do domečku hračky a škrabadla, které kočce poskytnou zábavu a možnost stříhání drápků.

  Kočičí domečky jsou skvělým způsobem, jak poskytnout vašim kočkám prostor, ve kterém se budou cítit pohodlně a zábavně. Ať už se rozhodnete pro venkovní nebo vnitřní variantu, vždy zohledňujte bezpečnost, pohodlí a potřeby vašich koček. Vytvoření vhodného prostoru pro vaše kočky vám pomůže posílit jejich pohodu a šťastný život.

Nabízíme několik produktů kočičích domečků, které by se mohly hodit pro vaše kočky. Každý z nich má své vlastní výhody a parametry, které byste měli zvážit při výběru. Zde je krátký popis každého z nich:

 1. Bouda kočičí, domeček Rustica, 57 x 45 x 43 cm:

  • Stylová bouda pro kočku, která vypadá skvěle na zahradě nebo balkóně.
  • Odklopná dvířka s průhlednými lamelami chrání kočku proti větru a chladu.
  • Materiál: Dřevo ošetřeno ochranným bezbarvým lakem.
  • Dodáváme rozložené v krabici s jednoduchou montáží.
 2. Bouda pro kočky Family, dvoupatrová, 57 x 55 x 80 cm:

  • Dvoupatrová bouda pro kočky s odklápěcí bitumenovou střechou a výškově nastavitelnými nožkami.
  • Bouda má 2 dvířka s odnímatelnými transparentními závěsy a okno z plexiskla v každém patře.
  • Materiál: Čínská jedle.
  • Snadná instalace díky předvrtaným otvorům.
 3. Zateplená vyhřívaná bouda pro kočky 4-Seasons Deluxe:

 4. Bouda pro kočky - Kočičí domek Eli, EKO plast, 57 x 45 x 43 cm:

  • Kvalitní venkovní bouda z ekologického recyklovatelného EKO plastového materiálu.
  • Transparentní závěs chrání kočku před deštěm, větrem a částečně před teplem.
  • Materiál: Ekoplast (60 % plastu + 40 % dřeva).
  • Snadná instalace díky předvrtaným otvorům.

Důležité je dodržovat doporučení pro umístění boudy, aby byla chráněna před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Povrch boudy je také vhodné pravidelně ošetřovat ochranným nátěrem, aby se prodloužila její životnost.

Při výběru kočičího domečku zvažte potřeby a preferencie vašich koček, velikost a design, který se hodí do prostoru, a také možnosti doplňků, jako jsou dečky pro pohodlnější spaní.

Jedy a staničky na jedy

Ve zboží přibyli další jedy (ratimor granule a ratimor pasta) a velké jedové stanice na potkany.

Přidány žárovky a infražárovky.

Postupně pro Vás rozšiřujeme nabídku žárovek a infražárovek pro ohřev zvířecího dorostu :-)))

Nově přidány pasti na odchyt škodné

Protože čert a liška nikdy nespí, přidali jsme do nabídky několik odchytových sklopců a pastí nejen na potkany, ale i na lišky a jezevce. Jejich nabídka se bude dále rozšiřovat. :-))) V sekci najdete také jedy, dezinfekci a prostředky na boj proti mouchám.

https://www.krmivasoukup.cz/ddd/

Kroužky pro drůbež.

Nabízíme několik druhů kroužku na nohy drůbeže pro jejich snadné rozlišení. Naleznete u nás klasické spirálové kroužky na označení drůbeže i nové zacvakávací. Chovatelé však dávají přednost ze stočeného barevného plastu, kdy je jistota, že s růstem zvířat se kroužek přizpůsobí noze a nikterak ji nedeformuje a ani nepoškozuje.

Dále v naší nabídce najdete i spreje na označování zvířat, které jsou dočasné, ekologické a pro zvířata bezpečné. jejich základní barvy jsou červená, zelená a modrá.

Najdete zde: https://www.krmivasoukup.cz/krouzky-pro-drubez/