Výběhy pro slepice část 1: Stabilní a pevné výběhy

Výběhy pro slepice část 1: Stabilní a pevné výběhy

Jste začínající slepičář a přemýšlíte, jaký výběh by byl nejlepší pro vaše slepice? Pokud plánujete mít 8 nebo více slepic, doporučujeme vytvořit stabilní a pevný výběh. V tomto článku se podíváme na to, jak postavit a vybavit takový výběh.

Umístění výběhu

Při výběru místa pro výběh je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Slepice milují slunce, ale v horkých dnech potřebují stín. Vyberte místo, kde bude dostatek slunečního svitu, ale také stín. Výběh by měl být chráněn před větrem a deštěm.

Velikost a konstrukce výběhu

Velikost výběhu závisí na počtu slepic, které plánujete chovat. Každá slepice potřebuje určité množství prostoru pro pohyb a pastvu. Pokud máte krásný pěstovaný trávníček, počítejte s tím, že slepice ho rychle promění v holou poušť.

Pro ochranu slepic před predátory doporučujeme použít plotové pletivo a v zemi doplnit podhrabové desky. Pokud se obáváte káně nebo létavých dravců, můžete výběh shora zakrýt sítí.

Vybavení výběhu

Vybavení výběhu je důležité pro pohodlí a zdraví slepic. Kurník by měl být vybaven automatickým zavíráním a otevíráním. Podlaha kurníku by měla být betonová, opatřená linoleem pro snadnější čištění. Kurník může být doplněn snáškovými hnízdy nebo kukaněmi z naší nabídky.

Pro 6 a méně slepic doporučujeme kurník Barney Eko, vyrobený z dřevoplastu, který nabízí dlouhou životnost. Pro více slepic můžete postavit kurník ze dřeva nebo ho vyzdít.

Krmítka a napáječky jsou další nezbytnou součástí výběhu. Můžete použít klasická žlabová krmítka nebo krmící automaty.

Údržba výběhu

Výběh by měl být pravidelně čištěn a udržován v dobrém stavu. Doporučujeme mít kurník a krmítka co nejblíže ke vchodu do výběhu, aby se snížilo riziko bahna a nečistot.

Vybavení výběhu a kurníků najdete v naší nabídce na KrmivaSoukup.cz.