Zákaznická podpora:obchod@surbik.cz

Zařízení na pastování medu 70 l (400 V), ohřev pláště na dekrystalizátoru, automatické ovládání

Kód: LSW20087C
Neohodnoceno
51 090 Kč / ks 42 223,10 Kč bez DPH 51 090 Kč / 1 ks
Dostupné u výrobce
Můžeme doručit do:
14.2.2026
Možnosti doručení

Zařízení na pastování medu 70 l (400 V) s ohřevem pláště a automatickým ovládáním je kompaktní zařízení řady CLASSIC určené pro řízené pastování a dekrystalizaci medu. Díky kombinaci pomaloběžného míchání a ohřevu pláště zajišťuje stabilní průběh pastování i u již zkrystalizovaného medu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zařízení na pastování medu 70 l (400 V) s ohřevem pláště a automatickým ovládáním je navrženo pro včelaře, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad procesem pastování a zároveň potřebují stabilní provoz při vyšším zatížení. Základem zařízení je míchací vrtule z nerezové kyselinovzdorné oceli, která zajišťuje rovnoměrné mechanické „utírání“ krystalů medu.

Pastování probíhá v automaticky řízených cyklech práce a pauzy, typicky 15 minut míchání a 1 hodina přestávky. Tento způsob řízené krystalizace podporuje tvorbu jemných krystalů a brání jejich růstu. Výsledkem je med s jemnou, homogenní konzistencí podobnou máslu, vhodný k dlouhodobému skladování.

Zařízení je vybaveno ohřevem pláště (dekrystalizátorem) s regulací teploty v rozsahu 30–55 °C. Ohřev umožňuje šetrně převést zkrystalizovaný med zpět do tekutého stavu a následně řídit proces jeho rekrystalizace. Tento pastovač medu je proto vhodný i pro zpracování medu, který již prošel krystalizací.

Ovládání zajišťuje automatický regulátor, který umožňuje nastavení délky míchání, pauz i celkového času pastování. Napájení 400 V poskytuje stabilní a spolehlivý chod, vhodný i pro provozy s vyššími nároky. Konstrukce zařízení je celonerezová, hygienická a připravená pro dlouhodobé používání. Na přání je možné individuální přizpůsobení zařízení.

Hlavní výhody zařízení:
• objem 70 l – ideální pro menší až střední šarže
• napájení 400 V pro stabilní provoz
• kombinace míchání a ohřevu pláště (dekrystalizátor)
• automatické cyklické řízení procesu pastování
• regulace teploty v rozsahu 30–55 °C
• pomaloběžné míchání (36 ot./min)
• celonerezové provedení z kyselinovzdorné oceli
• možnost úprav dle požadavků zákazníka

Technické údaje:
Objem: 70 l
Napájení: 400 V
Výkon motoru: cca 0,37 kW
Otáčky míchadla: 36 ot./min
Řízení: automatické
Regulace teploty: 30–55 °C
Materiál: nerezová kyselinovzdorná ocel
Průměr bubnu: Ø 400 mm
Výška bubnu: cca 660 mm

Vhodné použití:
Zařízení je vhodné pro poloprofesionální provozy, které vyžadují stabilní napájení 400 V a chtějí spojit dekrystalizaci a pastování v jednom zařízení.

Nevhodné použití:
Není určeno pro hobby provozy bez přístupu k napájení 400 V.

Doporučení:
K zařízení doporučujeme velkoobjemové nádoby a sudy na med, případně cedníky, síta a radiální medomety pro kompletní zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí pastování do 100 kg
EAN: 5903661515843

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola