Praktické typy pro cestování se psem v autě

Praktické typy pro cestování se psem v autě

Jako každý rok, tak se nám přiblížily prázdniny a nastal čas cestování i s našimi štěkajícími čtyřnohými mazlíčky. Dneska se zaměříme na cestování v autě.

Podle aktuální legislativy jsme povinni zabránit volnému pohybu psa při jízdě po autě. Důvody jsou celkem jednoduché: Velký pes deroucí se na přední sedadla na klidu řidiči nepřidá a v případě nehody se jakýkoliv nepřipoutaný předmět, včetně psa, mění v neřízenou střelu.

Základní možností je připoutat psa za obojek do uchycení bezpečnostních pásů na zadních sedačkách. V tomto případě doporučuji dokoupit ještě deku pod psa na sedačky, aby v nepřízni počasí nebyly sedačky špinavé a pro dalšího cestujícího nepříjemné. Bonusem je, že u dek bývá alespoň půl litrová lahev na pití upravená pro psy.

Další možností přepravy, hlavně menších psů a koček na sedačce, je přepravovat je v plastových přepravkách typu Gulliver, které se dají uchytit pásy na sedačku.

Pokud dáváte přednost přepravy psa v kufru auta, je jednodušší způsob buď síť natažená za sedačkami auta a uchycená do přepravních ok vozidla, nebo bezpečnostní přepážka uchycená do hlavových opěrek zadních sedaček. Ta účinně zabrání pohybu psa po autě. Další možností přepravy psa v zavazadlovém prostoru je dát přepravní klec do auta a tu uchytit do vázacích ok v zavazadlovém prostoru. To se doporučuje hlavně při delších cestách, kdy má pes svůj chráněný koutek. Nezapomeňte mu klec zpříjemnit dekou, polštářem a hračkou.

Vždy pamatujte, že pes a dítě nikdy nepatří do uzavřeného auta, obzvláště vystaveného přímému slunci. I když použijete větrací mříž do okna auta, vystoupá teplota uvnitř do nebezpečných výšin a může je usmrtit. Dále u psa nezapomeňte na dostatek čisté vody podávané klidně ze skládací silikonové misky.

Cestě zdar.