Chov slepic

 Mnozí hledají v chovu slepic vědu, ale děláme si zbytečné starosti. Slepice je samostatný tvor který se z 95% obstará sám. 

Pojďme se kouknout na menší chov přibližně 6 slepic ,co bude potřeba a jaké máte možnosti, jaké vybavení obstarat a možnosti krmiv.

1) Výběr místa

 

Pro chov slepic doporučuji trochu místa které je stranou od hlavního provozu domu. Místo by mělo být stíněné, třeba stromem, ale přesto by tam na část dne mělo svítit slunce, protože i slepice má ráda sluneční svit. Počítejte, že když jim vybudujete výběh, nebude tam žádná krásná travička, ale bude přehrabaný blátíčko.

Pokud jste na kraji obce, nebo poblíž lesa doporučuji udělat oplocený výběh s podezdívkou, nebo podhrabovými deskami, které ztíží vniknutí kunám nebo liškám. nebojte se výběh nemusí být nikterak velký. Šesti slepicím bohatě stačí 3x3 metry.

Blízko vchodu do výběhu

Samozřejmě pokud plánujete 2-4 slepičky můžete použít jednoduchý dřevěný kurník s drátěným výběhem, který posunete obtýden na jiné místo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení