Krmné směsi pro výkrm brojlerů

Domácí chov kuřat na maso (brojlerů) zažívá rozsáhlý boom, protože jejich maso je kvalitnější a mnohdy chutnější, než kupované v obchodě.

Jejich chov je nenáročný na prostor a pomůcky. Brojler nemá tendenci jako nosnice pobíhat po prostoru a raději sedí na místě.

Pořídit si kuře brojlera není problém a buď si chovatel zajede na známé trhy v Ředhošti, Kolíně, nebo Strakonice a nebo kontaktuje líhně.

Je možnost pořídit si odrostlá, rozkrmená kuřata, kdy nepotřebují již zvláštní péči a jen pořídíte vhodné krmítko a napáječku. Popřípadě pokud jim chcete dopřát pobyt na čerstvém vzduchu je možno jim dopřát venkovní oddělený výběh.

Pokud se rozhodnete k chovu od několikadenních kuřátek, je potřeba jim v menším odchovném prostoru zajistit tepelnou pohodu, například lampou s topnou žárovkou.  Dále jim do odchovny dát menší napáječku a krmítko.

Krmení se provádí kupovanými směsmi podle stáří kuřete

BR 1 -  startér s poměrem živin cca 54,6% a obsahem antikokcidik, kterým se krmí prvních deset dní života kuřete ( u firmy deHeus označované jako Brojler mini                 forte)

BR 2 - růstová krmná směs (groower) s poměrem živin 60,3%  s obsahem antikokcidik kterým se krmí kuřata od 10 dne po stáří cca. 6 týdnů(označováno jako                   Brojler midi forte)

BR 3 -  finišer s poměrem živin 68,7% který se zkrmuje na konec výkrmového cyklu. Krmivo neobsahuje antikokcidika, aby se tělo zvířete před porážkou vyčistilo                od reziduí léčiv. (označováno jako Brojler Maxi).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení