Forma silikonová - Medvídek sedící (6,5 cm)
Kód: LSF132Detailní popis produktu
Forma silikonová - Medvídek sedící (6,5 cm)
Výhody produktu
- ✅ Flexibilní a odolný silikon pro snadné vyjímání hotových svíček
- 🐝 Vhodné pro práci s přírodním včelím voskem i dalšími materiály
- ⏱️ Opakované použití a rychlé čištění šetří čas při tvorbě
- 💧 Možnost použití silikonového spreje pro hladký povrch a lesk
Využití
Forma silikonová - Medvídek sedící (6,5 cm) je ideální silikonová forma na svíčku pro chovatele včelaře a tvůrčí osoby vyrábějící svíčky: umožní přesné odlití detailního motivu z včelího vosku, sójového nebo palmového vosku, parafínu, epoxidové pryskyřice či mýdlového základu. Díky pružnému materiálu je forma vhodná i pro kreativní techniky zdobení hotových svíček, jako je découpage, aplikace přírodních dekorací nebo dotyk vonných olejů.
Postup výroby zahrnuje běžné kroky: zabezpečit formu, vložit knot přes střed, případně formu vystříkat silikonovým sprejem, nalít tekutý vosk zahřátý na doporučenou teplotu (cca 50–60 °C) a nechat ztuhnout. Po vytvrzení opatrně odstranit gumičky, otevřít formu a vyjmout svíčku; provést dokončovací úpravy knotu a zarovnání dna. Tento postup výroby zaručuje konzistentní výsledky i u komplikovanějších vzorů.
Formu lze využít i mimo svíčkařinu — pro odlitky sádry, kreativní beton nebo epoxid, což rozšiřuje možnosti tvoření originálních dárků a dekorací s přírodní estetikou.
Technické parametry
- Rozměr: 6,5 cm (výška)
- Materiál: pružný silikon, odolný opakovanému použití
- Kompatibilita: včelí vosk, sójový vosk, palmový vosk, parafín, keramická sádra, kreativní beton, epoxidová pryskyřice, mýdlový základ
- Doporučení: používejte knot přizpůsobený velikosti svíčky, při práci s horkým voskem dbejte zvýšené opatrnosti
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.