Automatické otevírání a zavírání kurníku CHICKEN GUARD EXTREME

Kód: BR0361
Novinka
Neohodnoceno
5 399 Kč / ks 4 462 Kč bez DPH 5 399 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)
Možnosti doručení

Automatické otevírání a zavírání kurníku, časovač, světelný senzor, váha dvířek do 2 kg, do teploty -20°C, napájení baterie/USB/DC. Pokud hledáte užitečného pomocníka, který se zcela za Vás postará o otevírání a zavírání kurníku, pak máme pro vás skvělý tip. Automatická dvířka Vám tak zajistí klid a zároveň ochranu slepic před liškami a jinými predátory. Systém automatického otevírání disponuje několika užitečnými funkcemi jako je světelný senzor, programovatelný časovač nebo funkce automatického zastavení dvířek. Nastavení zařízení je přitom velmi snadné pomocí přehledného LCD displeje v českém jazyce. Tento otvírač kurníku vybaven extra výkonným motorem zvedne váhu dvířek až do 2 kg (dvířka nejsou součástí balení) a díky odolnému pouzdru je vhodný i do extrémních povětrnostních podmínek. Automatické otevírání kurníku je napájeno 4xAA bateriemi (součástí balení) nebo přímo ze sítě přes USB nebo DC 6/12 V kabel (napájecí kabely nejsou součástí balení).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Automatické otevírání a zavírání kurníku CHICKEN GUARD EXTREME

Automatické otevírání a zavírání kurníku se světelným senzorem a časovačem. Jedná se o nejvýkonnější kompletní automatický systém ovládání pohybu dvířek do 2 kg (dvířka nejsou součástí balení). Přehledný LCD displej a automatická kalibrace dvířek zajišťují intuitivní ovládání jednotky. Zařízení je vhodné až do teploty -20°CMenu je v českém jazyce, a proto je nastavení zařízení opravdu snadné. Součástí balení je podrobný český návod.

Jak automatické otevírání kurníku funguje

Automatické otevírání a zavírání kurníku je elektronické zařízení, které pomocí motorku pravidelně ráno otevře dvířka kurníku a večer je zase bezpečně uzavře. Díky tomuto automatizovanému systému už nebudete muset brzy ráno vstávat a jít za každého počasí otevřít kurník. Zároveň se nemusíte bát, že Vaše slepice napadne v noci liška nebo jiný predátor, jelikož zařízení za Vás kurník vždy včas bezpečně uzavře. Automatické otevírání kurníku Vám tedy zajistí pohodlí, klid a také ochranu pro slepice.

Chicken Guard Extreme nabízí několik praktických funkcí:

  • Programovatelný časovač - sami si přesně nastavíte v kolik hodin se mají dvířka kurníku otevřít a v kolik hodin uzavřít. 
  • Světelný senzor - dvířka kurníku se budou otevírat a zavírat v závislosti na denním světle. V nastavení si můžete nastavit citlivost světelného senzoru. 
  • Funkce ručního ovládání - dvířka můžete kdykoliv otevřít nebo zavřít stisknutím tlačítka.
  • Funkce automatického zastavení dvířek - dvířka jsou vybavena speciální ochrannou funkcí, která reaguje na situaci, pokud se během uzavírání dvířek pod nimi nachází jakékoliv zvíře. Jakmile dvířkům brání cokoliv v cestě, motor se automaticky zastaví. Tento unikátní systém zajišťuje absolutní bezpečí a není možné, aby drůbež dvířka jakkoliv zranila.

Všechny tyto funkce lze libovolně kombinovat, to znamená, že pro otevírání dvířek můžete využít jinou funkci než pro zavírání dvířek. (např: ráno se dvířka mohou otevírat pomocí světelného senzoru a večer uzavírat v přesně nastavený čas, nebo si např. pro ranní otevírání dvířek zvolíte časovač a na večer zvolíte manuální zavírání, apod.)

Technické provedení

Chicken Guard Extreme má velice výkonný motor, který dokáže zvednout až 2 kg, takže je ideální pro otevírání větších a těžších dvířek. Součástí zařízení je také bezkontaktní snímač polohy dvířek. Přístroj je vybaven velice odolným pouzdrem, a tak zajišťuje perfektní ochranu při extrémních povětrnostních podmínkách až do teploty -20°C. Všechny potřebné informace o nastavení jsou přehledně znázorněny na dvouřádkovém LCD displeji, v českém jazyce. LCD displej přejde po určité době nečinnosti do "režimu spánku", aby se zvýšila životnost displeje. Zařízení znovu "probudíte" stisknutím tlačítka MENU. Pro nastavování programů slouží extra velká tlačítka, aby bylo možné je ovládat i v rukavicích.
Chicken Guard jednotka

Způsob napájení 

Zařízení je napájeno pomocí tužkových 4xAA baterií, které jsou součástí balení. Na slabé baterie Vás včas upozorní indikátor slabé baterie a výstražné světlo, které je viditelné až ze vzdálenosti 100 metrů. Životnost těchto baterií je cca 6 měsíců. Po výměně baterií je životnost určena dle kvality zakoupených baterií. 

Po vyjmutí baterií můžete využít USB nebo DC 6/12V napájení přímo ze sítě (USB ani DC napájecí kabel není součástí balení!). 
Chicken Guard napajeni jednotek

Instalace

Automatické otevírání kurníku je připraveno tak, aby byla jeho instalace a nastavení co nejjednodušší. Automatické otevírání kurníku jednoduše připevníte na vnější stranu vašeho kurníku pomocí dodaného příslušenství a připojíte provázek k Vašim dvířkům kurníku. Poté už jen zařízení nastavíte podle vašich potřeb a můžete si dát nohy nahoruPřesný návod k instalaci a nastavení naleznete níže.

Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDF
Automatické otevírání a zavírání kurníku CHICKEN GUARD EXTREME


Videonávod k montáži:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kurníky a kukaně
Hmotnost: 0.5 kg
Rozměry balení: 12x8x21 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: